SON DAKİKA

LIFE
Kültür & SanatMagazinManşet

‘Tabutta rövaşata’ yapamadı! Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti

“Tabutta Rövaşata” adlı filmle adını duyurmayı başaran Ahmet Uğurlu 72 yaşında hayatını kaybetti. Uğurlu’nun vefat haberini komedyen Cem Yılmaz duyurdu. Cem Yılmaz paylaşımında, “Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna abimin dayısı, Mustafa abimizin abisi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu abimizin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim… Gençlik kahramanımızdı mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

SEVENLERİ YASA BOĞULDU

Zafer Algöz de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin, Çobanbey mahallemizin ilk aktörü.. Hepimizin ilham kaynağı…Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun.. Çok büyük kayıp” dedi.

Ahmet Uğurlu 1952 yılında Konya’da dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Uğurlu, kendisi gibi oyuncu Mustafa Uğurlu’nun ağabeyidir. Birçok tiyatro oyunu, sinema filminde rol alan Ahmet Uğurlu, “Tabutta Rövaşata” filmindeki performansıyla tanındı.

Tabutta1....

EN İYİ ERKEK OYUNCU

“Tabutta Rövaşata”daki performansıyla 33. Altın Portakal Film Festivali başta olmak üzere; 1997 Selanik Film Festivali, 9. Ankara Uluslararası Film Festivali, Türk Eleştirmenleri Birliği tarafından da “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştü.

“Eşref Saati”, “Döngel Kârhanesi” gibi yapımlarda da boy gösteren Uğurlu, son olarak “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinde rol aldı.

Ahmet Uğurlu, bir dönem ünlü oyuncu Füsun Erbulak’la yaşadığı ‘yasak aşk’la da gündem olmuştu. Ünlü oyuncu Sevinç Erbulak’ın annesi Füsun Erbulak, 1964 yılında gazeteci Altan Erbulak ile dünyaevine girmişti. Ancak Füsun Erbulak, ilerleyen yıllarda eşi Altan Erbulak’ı, oyuncu Ahmet Uğurlu ile aldatmış, üstelik bu olayı ’60 Günlük Bir Şey” kitabında da detaylarıyla anlatmıştı.

İHANETİ TÜM DETAYLARIYLA ANLATTI

Altan Erbulak ile evli olduğu dönem yaşadığı 2 aylık ilişkisini kaleme alarak tüm Türkiye ile paylaşan Füsun Erbulak’ın kitabının sonradan toplatıldığı iddia edilmişti.

İlgili Haberler