SON DAKİKA

Diyet & BeslenmeKültür & SanatMagazinManşetModaSağlıkSporTeknolojiÜst ManşetYaşam

Davetlilerini Cumhuriyet Sofrasında Ağırladılar

Türk ve dünya mutfaklarını Divan kalitesiyle deneyimleyebilme fırsatı da sunan Divan Çukurhan Cumhuriyet’in 100. Yılında unutulmaz bir etkinliğe imza atarak davetlilerini ‘Cumhuriyet Sofrası’nda ağırladı…

ELİF ULUSOY

Yaşadığı toprakların büyülü tarihinden ilham alınarak tasarlanan, şehrin en sembolik manzaralarına ev sahipliği yapan Divan Çukurhan Otel, Cumhuriyet’in 100. Yılında unutulmaz bir geceye imza attı. Divan’ın yetenekli şeflerinin elinden çıkan lezzetlere yemek kültürü araştırmacısı Merin Sever’in anlatımının eşlik ettiği bu özel gecede misafirler; dönemin yemeklerini tadarken adeta bir zaman yolculuğuna çıktı.

MERİN SEVER

1920’lerin Ankara ve İstanbul’unun, kurulan yeni devletin, inşa edilen kültürel devrimin izlerini gastronomi üzerinden yansıtan geceye davetlilerin şıklığı damga vurdu. Dönemin kıymetli ve birbirinden lezzetli yemeklerini deneyimleme fırsatı bulan davetliler, 100. Yıl coşkusuna ortak oldu.

EMRE- EDA BEKAROĞLU

10 Kasım’a kadar tüm Divan Brasserie’lerde tadılabilecek olan ‘Cumhuriyet Sofraları’ menüsü damak tadına yerleşen farklı tabakları aynı sofrada buluşturacak. Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak planlanmış ve limitli sayıda üretilmiş Atatürk portreli tabak ve pralinden oluşan 100. Yıl Cumhuriyet Seti ise tüm Divan Pastaneleri’nde.

SEDA – CAN ÇAVUŞOĞLU

AFİTAP – BÜLENT AKINCI

FUNDA BEKAROĞLU

PINAR – HÜSEYİN BORMAN

ŞEHNAZ – OSMAN BALTA

BERİL ÇAVUŞOĞLU

İlgili Haberler