Magazin

MasterChef finalistleri belli oldu! MasterChef^te kim elendi, kim gitti? Büyük final bu akşam…

MasterChef Türkiye son bölümde; Güzide, Ekin ve Alican’dan üç farklı yemek yapılması istendi. Üç yemek de puanlandıktan sonra en düşük puanı alan isim elendi ve ilk ikiye giren yarışmacılar finale kaldı. MasterChef Türkiye’de elenen isim Güzide Mertcan olurken, finalistler de Ekin ve Alican oldu.

FİNAL NE ZAMAN?

MasterChef Türkiye şampiyonu 30 Aralık Pazar gecesi belli olacak.

MASTERCHEF’TE ÖDÜL NE KADAR?

Masterchef Türkiye’de geçen yıl büyük ödül 100 bin liraydı. 2019 yılı için henüz bir rakam telaffuz edilmiş değil. Masterchef kupası ile birlikte birinci olanın 100 bin lira alması bekleniyor. Masterchef’te bu sene ödül oyunlarında kazanan isimlere 10 bin lira para verilmişti.

MASTERCHEF’TE ELENEN İSİM VE FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Günün ilk yemeğinde market konseptinde yarışan yarışmacılar dilediği yemeği yaptılar.

Güzide: 11
Alican: 20
Cemre: 24

Güzide: 33
Alican: 40
Cemre: 47

Günün elenen yarışmacıyı belirleyecek yemeğinde şefler yarışmacılardan hayatında önemli bir yer tutan yemeği yapmalarını istedi.

Güzide: 54
Alican:66
Cemre: 69

MasterChef yarı finalde en az puanı Güzide topladı. Böylece MasterChef üçüncüsü olarak Güzide yarışmaya veda etti. Cemre ve Alican ise adını finale yazdırmayı başardı.

GÜZİDE’YE DESTEK RAKİPLERDEN GELDİ

Aşçılık eğitimi almadığı için finale çıkmayı hak etmediğini belirten yorumlar almaktan dolayı üzgün olduğu söyleyen Güzide’ye Alican ile Cemre destek vererek, Güzide’nin yarı finale hak ederek geldiğini ve kendini en çok geliştiren isimlerden biri olduğunu dile getirdiler.

ŞEFLER GÜZİDE’NİN YANINDA

Güzide’nin yarı finale çıkmasından dolayı kendilerinin de eleştiri aldığını dile şefler adaletli davrandıklarını belirterek, rüşvet aldıklarını dahi iddia edenler olduğunu söyledi. Ayrıca Güzide’nin hak ederek, kendini geliştirerek yarı finale ulaştığının altını çizdiler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme uygulamasını kapatınız. Aksi halde sitemizi görüntüleyemeyeceksiniz.