SON DAKİKA

Diyet & BeslenmeKültür & SanatMagazinManşetModaSağlıkSporTeknolojiÜst ManşetVideolarYaşam

İlk Yapay Zekâ Güzellik Yarışması sonuçlandı: Faslı Kenza Layli birinci

Dünyanın ilk ‘Yapay Zekâ Güzellik Yarışması’ ilk kraliçesini buldu. Faslı başörtülü bir aktivist, kraliçe tacını kazandı.

Güzellik, zekâ ve yapay zekânın birleşiminden oluşan yaşam tarzı fenomeni Kenza Layli, sosyal medya hesabından yayımlanan bir videoda, duyguları gerçek bir insan gibi hissetmemesine rağmen yapay zekâ listelerinde en üste çıktığını ve yaklaşık 1500 bilgisayarla yaratılmış güzeli geride bıraktığını açıkladı.

İlk ‘Yapay Zekâ Güzellik Kraliçesi’ (Miss AI) seçilen Kenza, 20 bin dolarlık büyük ödülün de sahibi oldu. Tabii ödül, doğrudan yaratıcısına, Faslı bir teknoloji yöneticisine verilecek.

Hem gerçek insan hem de yapay zekâ olarak üretilen android uzmanlardan oluşan bir jüri heyeti; robotları güzellik, teknoloji ve sosyal medya varlığı gibi kategorilerde puanladı. Yarışmacılar, sanal taç için yarışırken sadece güzellikleriyle değil, yaratımlarında kullanılan teknoloji ve sosyal medya nüfuzuna göre de değerlendirildi.

Fransız aday Lalina Valina yarışmanın ikincisi oldu.

Portekizli yapay zekâ güzeli Olivia C. ise yarışmayı üçüncü sırada tamamladı.

Türünün ilk örneği olan yarışma, Fanvue Dünya Yapay Zekâ İçerik Oluşturucu Ödülleri tarafından nisan ayında düzenlendi ve dünyanın dört bir yanından yapay zekâ üreticilerini, programlama becerilerini sergilemeye ve yapay zekâ yaratıcı topluluğu için olumlu bir gelecek şekillendirmeye davet etti.

İlgili Haberler