SON DAKİKA

Magazin

“Döneme Merhaba Resepsiyonu”nda eğlence doruktaydı…

Haber: bodrumgezgini

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü ve Ankara Gaziosmanpaşa Rotary Kulübü ev sahipliğinde, gerçekleştirilen “Döneme Merhaba Resepsiyonu” ile yeni hizmet yılına coşkulu bir şekilde başladılar.
Ankara belediye başkan vekilleri, Ticaret ve Sanayi odalarının yönetimleri ve STK’ların katıldığı resepsiyonda; Ankara Modern Orkestrası sahne aldı.

ROTARYENLER, SİHİRLERİNİ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA GÖSTERMEYE VE YAŞATMAYA DEVAM EDİYORLAR…

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü dönem başkanı Melih Aşıcı konuşmasında; “Dünyada 43.000 kulüp ve 1.4 milyon üyesiyle en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Rotary’nin, bu yıl da 1 Temmuz’dan itibaren yeni hizmet yoluna “Rotary Sihri” sloganıyla yola çıktık. Rotaryenlerin, sihirlerini dünyanın dört bir yanında göstermeye ve yaşatmaya devam edeceklerdir. Döneme Merhaba resepsiyonunun gelirleri kız çocukları ile ihtiyaç sahibi öğrenciler için burs fonuna ve sosyal sorumluluk projelerinin fonlarına aktarılacak.” dedi.

Rotary’nin Temel İlkesi ve Misyonu Rotaryenler: “Kendinden Önce Hizmet” anlayışıyla afetler, savaşlar, hastalıklar ve ihtiyaç duyulan her yerde yardım çalışmalarını sürdürüyor. Rotary’nin misyonu, insanlara yardım etmek ve topluma katkıda bulunmaktır.
Konuklar; çeşitli İtalyan lezzetleri ile eğlenceye doydular ve geç saatlere kadar gecenin tadını çıkardılar.

DEPREM FELAKETİNDE ROTARY’NİN YARDIMLARI

6 Şubat’ta yaşanan ve birçok kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinde, Rotaryenler ilk günden itibaren bölgedeydi. Yardım çalışmaları kapsamında 200 tır yardım malzemesi, 3 çadır kent, 250 konteynerden oluşan 2 konteyner kent kuruldu. Ayrıca, çiftçi birlikleri ve ziraat odalarına traktör bağışları, hastanelere ambulans ve tıbbi ekipman desteği, hayvanlarını kaybeden depremzedelere gebe düve bağışları, içme suyu depoları, tohum ve fide bağışları yapıldı. Günlük binlerce kişiye yemek hizmeti sağlandı ve bir okul inşa edildi. Uluslararası projeler için dünyadan alınan bağışlarla destekler bugün de devam ediyor.

İlgili Haberler