SON DAKİKA

Diyet & BeslenmeKültür & SanatMagazinManşetModaSağlıkSporÜst ManşetYaşam

Yaşlanma karşıtı çözümler…

FOREO çatısı altında bir marka olan FAQ™ Swiss, ünlüler tarafından sevilen ve klinik olarak kanıtlanmış yaşlanma karşıtı çözümlerini FAQ™ 211 Yaşlanma Karşıtı LED Boyun & Dekolte Maskesi ve FAQ™ 221 Yaşlanma Karşıtı LED El Maskesi lansmanıyla seriyi genişletmeye devam ediyor. Çok ilgi gören FAQ™ 202 Yaşlanma Karşıtı LED Yüz Maskesini tamamlayarak, en etkili yaşlanma karşıtı bakımı sunmak için boyun, dekolte, eller ve yüzdeki yaşlanma belirtilerini hedef alan üçlü bir etki alanı oluşturuyor.

Yaş ve cinsiyet gibi kontrol edemediğimiz doğal faktörler ve hava kirliliği, güneşe maruz kalma, beslenme ve sigara gibi çevre veya yaşam tarzı seçimlerinden kaynaklanan faktörlere kadar cilt yaşlanma sürecini etkileyen birçok unsur bulunuyor. Boyun ve eller, cildin daha ince olması ve çevresel stres faktörlerine sıkça maruz kalması nedeniyle genellikle gözle görülür yaşlanma belirtilerini ilk gösteren bölgelerden oluşuyor. Araştırma sonuçları, boynun daha ince ve hassas dermal katmanları ve sürekli hareketi nedeniyle diğer bölgelere göre daha erken kırışıklık ve sarkma eğilimli olduğunu gösteriyor. Benzer şekilde, ellerde de kolajen ve elastinin azalmasına bağlı olarak ciltte incelme, yağ kaybı ve yaşlılık lekelerinin ortaya çıkması gibi değişiklikler görülebiliyor.

“Yaşlanma karşıtı pazar hızla büyürken, müşteriler genellikle pazarlama vaatleri ile etkili çözümler arasında ayrım yapmakta zorlanıyor. Foreo FAQ™ Swiss olarak, profesyonel ve ev güzelliğinin en güçlü birleşimini yaratıyoruz ve müşterilerimize yaşlanmalarını kontrol etmeye yardımcı olan klinik olarak kanıtlanmış araçlar sunuyoruz.” diye açıklıyor, FOREO Türkiye Genel Müdürü Adnan Beciragic.

İlgili Haberler