SON DAKİKA

Diyet & BeslenmeKültür & SanatMagazinManşetModaSağlıkSporTeknolojiÜst ManşetYaşam

Aleyna Tilki’nin “Kırlar”ı

Pop müziğin içinde “kendi” olarak var olma çabası veren Aleyna Tilki, yeni çalışmasında genç bir kadroyla çalıştı ve kendi şarkılarını yazdı. Tilki, temmuz ayı ile birlikte yeni şarkılarını dinleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Albümünün ilk teklisi “Bedel”, 5 Temmuz’da yayında!

Aleyna Tilki, müzik kariyerinde zorluklar ve ertelemeler yaşadı.

Fakat her şeye rağmen her yeni çalışması üzerindeki beklentiyi artırdı.
Tilki, beklentileri dindirmek, isyan eden sevenlerinin içine su serpmek için X platformunda uzunca bir yazı yayınladı.
Genç solist, yeni albümünde büyük prodüktörler ve tanınmış müzisyenlerle çalışmak yerine, kendi tabiriyle “Müziği ruhuyla üreten, ancak sektörde fazla tecrübesi olmayan” müzisyen arkadaşlarıyla iş birliği yaptı.
Yeni albümünün iddialı yanı ise Tilki’nin “Herkesin çalıştığı insanlarla yapsaydım, çoktan çıkmıştı zaten. Ama gerçek halimi yansıtmıyordu” sözleri.
“Peki, bu gerçek hali neye benzeyecek” derseniz Tilki’den rock tınılarının yer aldığı bir albüm geliyor.
Tabii bu yeni projede taze beyinlerle çalışmanın da bir bedeli var ve yayın süreci uzadıkça uzamış durumda. Hatta bir İngilizce, bir Türkçe albüm bu yolda rafa kaldırıldı bile.
Tilki, şubat ayında albümün kayıtlarını tamamladıktan sonra mix ve mastering sürecinde çeşitli zorluklar yaşadığını ve bu süreci çözemediğini ifade etti.
Yaşanan aksaklıklar nedeniyle dinleyicilerinden özür dileyen Tilki, ekiplerinin ellerinden geleni yaptığını ve sonunda dinleyicilerin gönlünü alacağından emin olduğunu belirtti.
Tilki, samimiyet arayışında daha da ileri giderek, Grammy ödüllü artistlerle yaptığı ve hazır olan İngilizce albümünü yeniden düzenlediğini de açıkladı.
“Ben bir pop star değilim. Kalıbınıza sığamam, akarım. Ben bir maraton koşucusu değilim. Ben bir yolcuyum. Ben bir kaşifim…” diyerek yurtdışı planları konusunda da aslında kendi zamanlamasına uyulması gerektiğinin altını çizdi.

DOĞANIN VE GERÇEKLİĞİN SESİ

Yeni çıkacak Türkçe albümün adı “Kırlar” olacak.
Tilki, şarkılarını ormanda kırlar içinde, doğayla iç içe yazdığını, tüm samimiyetiyle acılarını, mutluluklarını toprağa ve çiçeklere akıttığını ifade etti.
Tilki, “Bu albümü yaparken bir evim bile olmadı. Hep yoldaydım. Gözden çıkardığım lükslerle; bana bir günde rekor kırdıracak, herkesin duymaya zaten çok alıştığı hazır hit’lerden çıkartmayı istemedim” dedi.
Bu albüm, Tilki’nin konfor alanlarından çıktığının, sahte ve yüzeysellikten kaçtığının, gerçek ve saf bir müzik yaratma çabası içinde olduğunun bir göstergesi.
Bu da pop müzikle tanıdıkları bir Aleyna Tilki değil rock, alternatif ve elektronik müzikle tanıyacakları bir Aleyna Tilki demek.
Dönem içinde sık sık yaşadığı sıkıntılarını dile getiren ve yakın zamanda yeniden sahnelere dönen Tilki’nin kariyeri konusunda ise akılcı adımlar atmasının tam zamanı.
İlerleyen dönemdeki hayatını şekillendirecek albüm umarım “Kırlar” olur.

İlgili Haberler