SON DAKİKA

LIFE
Kültür & SanatYaşam

“Aslıhan Barış”ın Kitabını Aldınız mı?

Ankara Cemiyet dünyasının renkli ismi Avukat Aslıhan Barış “Boşanalım Ama Nasıl”? kitabı ile bu gün en çok konuşulanlar arasında.

 Zarif duruşu, insanlara güzel yaklaşımı, daima tebessümü  ile tanınan Aslıhan hanım şimdi de kitabında yazdıkları ile insanlara yol göstermeyi hedef edinmiş nadide bir kişilik. 

Boşanalım Ama Nasıl? Kitap Açıklaması

Boşanma davalarında bir son söz var mıdır?

Evet vardır ve bu “son söz” öyle önemli, öyle gerekli, öyle olmazsa olmazdır ki, sadece usulün amir hükmü değil vicdanın da emridir ! Boşanma davalarında hakim taraflara son sözlerini sorarken aslında der ki : Ey taraf ister 20 günlük olsun ister 20 yıllık, film bitiyor bu senin son sözün, ya şimdi söyle ya da sonsuz dek sus !

Ancak bizzat baktığım 500 ü aşan davada gözlemim odur ki, ne davacı ne davalı bu anın önemini anlayamaz, avukatım ne derse ona katılıyorum der, geçer. Oysa son saniyede dese ki boşanmak istemiyorum, salondan boşanmadan çıkacaktır, film başa saracaktır.

Bizzat baktığım hiç bir davada ne davacı ne davalı son celsede, son anda, bir kere ok yaydan çıktı nasıl olsa dercesine, son sözünü hiç söylememiş hep içinde tutmuş ve kalan hayatına bunun ağırlığı ile yaşamıştır . Peki tüm evvelki hayatın muhasebesinin yapıldığı o son an böyle olmak zorunda mıdır?

Bence değildir. Son anda son söz ağızda ve kalpte bir ömür takılı kalmasın diye, o güne gelmeden önce neler bilinmeli neler yapılmalıdır sorusuna bu kitapta ta evliliğin ve boşanmanın tarihinden başlayıp güncel bazı rakamlara da yer verilerek cevap verilmek istenmiştir.

Kitabımızda önce evlilik nedir, boşanma nedir, bu konuda Ülkemizde ve Dünyada güncel yönelimler ve istatistikler inceledikten sonra boşanmanın Dünyada ve bizdeki tarihine de araştırma tadında dokunulmuş son kısımda ise sizlerden farklı mecralardan gelen güncel sorular ve bunların cevaplarına yer verilmiştir. Keyifli okumalar dilerim. Umalım önce okuyana sonra bütüne faydamız olsun, zihinlerde soru işaretlerine cevap olsun!

Aslıhan Barış’ın kaleminden Boşanalım Ama Nasıl? eminiz sizinde başucu kitabını olacak.

İlgili Haberler