SON DAKİKA

LIFE
Kültür & SanatYaşam

ALMANYA VE TÜRKİYE’DEN GİRİŞİMCİ İŞ KADINLARI BERLİN’DE BULUŞTU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ve girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak için çalışan TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurulu Üyesi Hande Öztürk, Berlin’de düzenlenen “Kadın Girişimciler İçin Krizlerde Zorluklar ve Fırsatlar” etkinliğinde Almanya’nın girişimci iş kadınları ile bir araya geldi.

Saarland Eyaleti Berlin Temsilciliği, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ileSaarland Kalkınma Ajansı iş birliği ile hazırlanan organizasyona, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve TOBB kadın Girişimciler Üst Kurul Üyesi Hande Öztürk ana konuşmacı ve panelist olarak katıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen panelde, kadın girişimciler olarak iş dünyasındaki zorlukların üstesinden nasıl gelinebileceği ve sürdürülebilir büyüme stratejileri tartışıldı.

Paneldeki konuşmasında TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun “Kadın Varsa Yarın Var” mottosuyla yürüttüğü önemli projelerden bahseden Hande Öztürk, “Türkiye’nin 81 ilinde yer alan TOBB İl Kadın Girişimci Kurullarımızla hayata geçirdiğimiz sayısız projenin ülkemizin dört bir yanında uygulanması için canla başla çalışıyoruz” dedi.

“Girişimcilik yolculuğunda kadınların karşılaştığı engeller ve sorunlar dünyanın neresinde olursa olsun kaçınılmaz”

Kadın girişimcilerin yaşadığı zorluklara değinen Öztürk, “Karşılaştığımız zorlukları aşmak ve işimizi sürdürülebilir bir hale getirmek için öncelikle kendimize güvenmeli ve adımlarımızı kararlılıkla atmaya devam etmeliyiz. Her zorluk yeni bir fırsatın kapısını aralayabilir. Kadın girişimcilerin kriz zamanlarında fırsatları değerlendirmesi için yaratıcı çözümlere odaklanmaları gerekmektedir. Bugün dünya genelinde 4 milyar kadın yaşıyor ve evet, ‘Dünyayı değiştirmenin 4 milyar yolu var’ da diyebiliriz. Yeter ki kadınlara fırsat verilsin ve yeter ki kadınlar da değiştirmeyi ve değişimin bir parçası olmayı istesinler” diye konuştu.

 

İlgili Haberler