SON DAKİKA

Diyet & BeslenmeKültür & SanatMagazinManşetModaSağlıkÜst Manşet

Kayıp Şehir’den film ve dizi müziklerine

Kayıp Şehir’den film ve dizi müziklerine

Bir döneme “Kayıp Şehir” şarkısı ile damga vuran Özgür Akkuş, OnurAkayMedya”dan Mustafa Barış Durak’ın sorularını yanıtladı. Gökhan Türkmen ile yaptığı düet ile şarkısı ile adeta ortalığı kasıp kavuran Akkuş, yeni projelerini ve kendisi hakkında bilinmeyenleri anlattı. Birçok film ve dizinin müziklerini de yapan Akkuş, düet yapmak istediği sanatçıda tek kriterini de açıkladı.

İşte o röportajdan satır başları:

Özgür Akkuş şuan neler yapıyor. Yeni şarkı ve projeler var mı?

Merhaba uzun bir ara vermiş gibi gözüksemde aslında çalışmalarım devam ediyor .Eğitimcilik tarafimda olduğu için 7 ila 12 yaş arası çocuklara gitar piano şan ve koro çalışmaları yaptırıyorum. Buda benim işime daha fazla odaklanmamı sağlıyor. Yeni bir single çalışması içerisindeyim Ve bir proje albüm çalışması ile yakın zamanda tekrar boy göstereceğim.

Kayıp Şehir bir dönem büyük ses getirdi, dizilerde kullanıldı. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Evet Kayıp Şehir bir zaman aldı başını gitti bir yerlere. Hala daha dinlenen sevilen paylaşılan ve performans sanatçılarının repertuarlarında yer almış başarılı bir şarkı.Söz ve müziğin bu kadar uyumlu bir şekilde bir araya gelmesiyle birlikte oluşan o duygu yoğunluğu ve bütünlüğünün dışa vurum hali, arka arkaya defalarca dinlenen şarkılar kategorisinde yerini alan ve eskimeyen bir ruh hali.

Kayıp Şehir sonrası yine bir şarkınız Özcan Deniz filminde kullanıldı. Başka böyle dizilerde ve filmlerde kullanılan şarkınız var mı?

Aslında şöyle; Özcan Deniz deniz filmi olan Sevimli Tehlikeli’nin Soundtrack şarkısı ‘Tut Kalbimi’ isimli eserin Orijinal hali bir Hint şarkısı müziği ‘Amit Trivedi’e ait .Bu başarılı ve eğlenceli filmde bu şarkıyı okumak. Bana kısmet oldu. Güzelde oldu. Bir başka filmde Abdullah oğuz’un yönetmenliğini üstlendiği Bir aşk hikayesi olan ‘Senden Bana Kalan’ isimli harika film. Bu filmde de soundtrack şarkısı olan sözleri Karacaoğlan’a müziği rahmetli Cemil Özeren’e ait herkesin çok sevdiği ‘Ölünce Sevemezsem Seni’ isimli eseri okumak oldu. Milyonlarca dinlemeye ulaştı. Bir başka şarkım olan Kaba Saba ise Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Küçük Ağa’ simli dizi projesinde yer aldı.

Kayıp Şehir şarkınızda Gökhan Türkmen ile düet yaptınız. Başka kimle düet yapmak isterdiniz?

Aslında düet yapmak gibi bir niyetim yoktu. Gökhan Türkmen’den gelen bir öneriydi. Dönemsel Müzikal yakınlığımızdan dolayı kendiliğinden gelişti de diyebilirim. Müziğe gönül vermiş, iyi şarkı okuyan, sesini iyi kullanan her şarkıcı ile düet yaparım. Tek kriterim bu.

Son olarak OnurAkayMedya aracılığıyla neler söylemek istersiniz?

Bana bu güzel röportajda yer alma fırsatı verdiginiz için öncelikle size ve OnurAkayMedya’ya sonsuz teşekkürler. Çalışmalarımızın devamı dilerim. Sevgiyle kalın.

İlgili Haberler