SON DAKİKA

LIFE
Kültür & SanatMagazinManşetModaÜst Manşet

150. Yıldönümü kutlamalarına katıldı.

Boran Kuzum
Levi’s® İkonik 501®’in 150. Yılını Markanın Doğduğu Şehir Olan San Francisco’da Türkiye’deki Yüzü Başarılı Oyuncu Boran Kuzum’un da Katıldığı Sürükleyici Bir Deneyimle Kutladı

Levi’s®’ın Türkiye’deki marka yüzü başarılı oyuncu Boran Kuzum, ikonik jean 501®’in San Francisco’da gerçekleşen, Levi’s® dünyasının heyecan verici deneyimleri ile dolu 150. Yıldönümü kutlamalarına katıldı.

 

20 Mayıs 1873’te, henüz yeni kurulmuş bir San Francisco markasına, daha sonra 501® jean olarak bilinecek olan modelin patenti verildi. 150 yıl süresince, bu jean modeli dünya çapında en ikonik modellerden biri ve diğer tüm jean’lerin ilham kaynağı olan orijinal kalıp olarak tanındı. Levi’s®, 150. yıldönümü kutlamalarının en önemli günü olan 20 Mayıs’ta, çok sevilen 501® jean’leri ve markanın doğduğu San Francisco şehrini onurlandırmak için heyecan verici bir etkinlik düzenledi. San Francisco’daki tarihi Skylight at the Armory’de 19 – 27 Mayıs 2023 tarihleri arasında halka açık olarak gerçekleştirilen 501® Experience bir arşiv müzesi, özel parçaları kişiselleştirme atölyeleri, yerel bir alışveriş noktası ve çok daha fazlasına yer verdi.

 

Heyecan verici 501® Experience, bir asırdır şehrin dokusunun özel bir parçası olan Skylight at The Armory‘de hayat buldu. Skylight’ın yaratıcı ve kültürel alanları toplumla birleştirme misyonuyla yeniden kullanıma açılması mekânı 501® Experience gibi etkinlikler için mükemmel bir yer haline getirdi. 1912 yılında San Francisco Ulusal Muhafızları’nın eski karakol binası yerine inşa edilen Skylight at The Armory, San Francisco’nun eklektik Mission Bölgesi’nde oldukça büyük bir alana yayılıyor. Geçmişte askeri eğitim merkezi olarak kullanılmasının yanı sıra “Batı’nın Madison Square Garden”ı lakabıyla anılması gibi hareketli bir tarih ve kimliğe sahip olan Skylight at The Armory, 501® Experience için ideal bir atmosfer sundu.

 

501® Experience odağında, Tarih ve Miras, İkonlar, Kültürel Etki ve Sarsılmaz Bağlılık temalarını kullanarak, Giyilen En Güzel Hikâye’yi anlatan, adeta canlı ve nefes alan Chapters enstelasyonu bulunmaktaydı. Chapters, en eski Levi’s® jean’in yanı sıra, Bay Area efsanesi popüler kültür ikonlarının yıllar boyunca giydiği jeanlere de yer vermiştir. Chapters Arşivleri, 501® jean’in nasıl emektar işçilerin ve kovboyların iş kıyafeti olmaktan çıkıp dünya çapında sosyo-kültürel tarihin seyrini yansıtan ve modanın kalbine yerleşen bir model haline geldiğini anlatmaktadır.

 

Levi Strauss & Co. Küresel Marka Pazarlama Başkan Yardımcısı Chris Jackman, “Moda tarihinin en önemli anlarından birini, tam da burada, 501® jean’in doğduğu, evimiz dediğimiz ve ortağımız olarak gördüğümüz San Francisco’da kutlamaktan heyecan duyduk. 501® Experience, San Francisco’ya ve 501® jean’in Giyilen En Güzel Hikâye olmasında emeği geçen sayısız kişiye bir teşekkür olarak tutkuyla tasarlandı. Skylight at The Armory’ye girdiğiniz anda, gerçekten özel bir yere girdiğinizi hissetmenizi istedik” dedi.

 

501® Experience, markanın en ilham verici kişiselleştirme çalışmalarına ev sahipliği yapan 501® Factory‘ye de yer verdi. San Francisco’daki Levi’s® Eureka Innovation Lab’i temel alan 501® Factory, ziyaretçilere Levi’s® tekniklerini ve malzemelerini gözlemleme imkanı tanıdı. Ayrıca Levi Strauss & Co. Teknik İnovasyon Başkan Yardımcısı Bart Sights ile görüşerek kişiye özel “Made in San Francisco” 501® jean’lerini yaratma fırsatı sundu. Sadece 150 adet üretilen bu jeanler elle numaralandırılıp özel yıldönümü aksesuarlarıyla süslendi. 501® Factory ziyaretçileri bir jean üretiminin dokuma tezgahından kalıba, kesimden dikime kadar her aşamasına tanıklık etme şansını elde etti.

 

Bart Sights, “501® Experience sadece bu ikonik ürünün inanılmaz tarihini ve bu markanın geçmişini vurgulamakla kalmadı, aynı zamanda bu şehirle güzel ilişkisine de saygı duruşunda bulundu. Kültleşmiş anılardan arşiv parçalara kadar perde arkasında bir jean’in nasıl hayata geçirildiğini anlatan 501® Experience’ta keyifli bir deneyim sunuldu. San Francisco’da ikonik 501®’in 150. yıldönümünü sizinle kutlamak harikaydı” dedi.

 

İlgili Haberler