Azerbaycan’ın ev sahipliğinde Ankara’da kutlama

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov’un ev sahipliği yaptığı gecede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in yanı sıra ABD, Rusya, İtalya, Norveç, Ukrayna, Belarus gibi ülkelerin büyükelçileri, askeri yetkililer ve cemiyet hayatının renkli siması İş insanı Melda Yeter’de hazır bulundu.

MELDA YETER

İş İnsanı Melda Yeter kutlama gecesi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü ve Silahlı Kuvvetler Günü, Ankara JW Marriott Otel’de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da katıldığı açılışta dans ve müzik grupları performans sergilerken, ünlü Azerbaycanlı şarkıcı Azerin şarkılarıyla geceye renk kattı. Fuat Oktay yaptığı konuşmasında Türkiye ve Azerbaycan arasındaki üst düzey ilişkilerin önemine vurgu yaparak; Ülkelerimizin olduğu kadar bölgemizin de istikrarı yolunda büyük projeleri uygulamaya koyduk. İş birliğimizi yalnızca ikili değil, üçlü-dörtlü formatlarda ve uluslararası kuruluşlarda da geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

HER ALANDA İLİŞKİLER İLERİYE TAŞINACAKTIR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türk Devletleri Teşkilatını zamanın ruhuna uygun şekilde yine birlikte etkin hale getirmekteyiz. Tek millet, iki devlet, iki dost, iki gardaş ülke olarak her alanda ilişkilerimizi daha ilerilere taşıyacağız” demiştir.

Ayrıca Büyükelçi Memmedov da ülkesinin kısa bir süre içinde modernleşme anlamında büyük yol kat ettiğini ve tüm Azerbaycanlıların ülkeleriyle gurur duyduğunu belirtti.

MELDA YETER: “İKİ KUTLAMA BİR ARADA”

İş İnsanı Melda Yeter Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçiliği, Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 105. yılı şerefine 26 Mayıs 2023 tarihinde Ankara’da bir etkinlik düzenledi diyerek, “Ankara’da verilen resepsiyon, hem 28 Mayıs Azerbaycan Bağımsızlık Günü hem de 26 Haziran Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Günü vesilesiyle yapıldı” şeklinde sözlerini noktaladı.