SON DAKİKA

LIFE
Kültür & SanatMagazinManşetYaşam

ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ SEYMEN KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIYOR

Ülkü Akın Ortaokulu’nda Ankara Kulübü Derneği Seymenleri tarafından depremzede öğrencilere Seymen kültürü tanıtıldı…


Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) tarafından desteklenen ve Ülkü Akın Ortaokulu’nda başlatılan “El Ele Birlikteyiz” projesi kapsamında Kahramanmaraş depremi sonrasında Ankara’ya barınma, güvenlik, eğitim ve sağlık ihtiyaçlarından dolayı gelen öğrenciler için Ankara Kulübü Derneği Seymenleri tarafından depremzede öğrencilere Seymen Kültürü anlatıldı.


Kahramanmaraş depremi sonrasında Ankara’ya barınma, güvenlik, eğitim ve sağlık ihtiyaçlarından dolayı gelen ve Ülkü Akın Ortaokulu’nda eğitimlerine devam eden öğrenciler ile velileri için Ülkü Akın Ortaokulu ile TİKAV iş birliğinde yürütülen “El Ele Birlikteyiz” projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında Ankara Kulübü Derneği Seymenleri depremzede çocuklara ve velilere Seymen kültürünü anlatarak çalıştay gerçekleştirildi.


Projenin amacı, Öğrencilerin Ankara’ya ve okula uyum sağlamalarına, deprem travmasını aşmalarına destek olabilmek için çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve fiziksel aktiviteler gerçekleştirerek öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda TİKAV koordinatörlüğünde, 24 Mayıs 2023 tarihinde Ülkü Akın Orta Okulu’nda Ankara Kulübü Derneği üyelerince depremzede öğrencilere Seymen Kültürü tanıtıldı. Programın ardından Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ve Ülkü Akın Ortaokulu tarafından Ankara Kulübü Derneği Seymenlerine plaket takdim edildi.

İlgili Haberler