SON DAKİKA

MagazinManşetModa

YENİ GLOBAL PROJESİ İLE HERKESİ GEZEGENİMİZ İÇİN HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYOR

adidas yeni projesi “Move For The Planet” ile herkesi 1-12 Haziran tarihleri arasında daha iyi bir dünya için harekete geçmeye davet ediyor.

Sporun insanlar üzerindeki iyileştirici ve birleştirici gücüne inanan adidas, yeni farkındalık projesi “Move For the Planet”i tanıttı. adidas, Move For The Planet ile insanları spor aracılığıyla sürdürülebilirlik konusunda bilgilendirmeyi ve harekete geçmelerini desteklemeyi hedefliyor.

adidas, “Move For The Planet” projesiyle 1-12 Haziran tarihleri arasında adidas Running uygulamasında yer alan koşu, bisiklet ve futbolun da aralarında olduğu 34 spor dalında kaydedilen her 10 dakikalık aktivite için 1,5 milyon €’ya kadar Common Goal’a 1 € bağışta bulunacak. “Move For The Planet” kapsamında toplanacak bağış ile iklim değişikliğinden en çok etkilenen bölgelerde, yer alan futbol sahalarının geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak yenilenmesi, spor tesislerindeki plastik atıklarının nasıl azaltılacağı konusunda eğitim verilmesi gibi projelere katkı sağlanması hedefleniyor.

Ashley Czarnowski, adidas Kıdemli Pazarlama Direktörü: “Move For The Planet ile ihtiyacı olan toplulukları desteklemek ve onlara yardımcı olmak için sporun birleştirici gücünün kullanılmasını hedefliyoruz. İklim krizinin etkisi bazı yerlerde diğerlerinden daha şiddetli hissediliyor ancak bizi birleştiren ortak değer spora olan sevgimizdir. Bu nedenle, 1-12 Haziran arasında, insanları fark yaratmak amacıyla harekete katılmaya davet ediyoruz.’’

adidas, bu yılın başında 2024 yılına kadar ürünlerinde ham polyester kullanımını tamamen ortadan kaldırma hedefini büyük ölçüde gerçekleştirmeyi başardığını açıklayarak dünyaya ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi ortaya koydu. adidas’ın 2024 hedefine uzanan yoldaki önemli kilometre taşlarından biri olan Move For The Planet projesine katılmak ve harekete geçmek isteyen herkes adidas Running uygulamasını indirebilir.

İlgili Haberler