SON DAKİKA

LIFE
Kültür & SanatMagazinManşet

Gençlik Haftasında Anlamlı Defile

Başkent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü tarafından, Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezinde, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, Joker Ajans’ın katkılarıyla 16 modelin podyuma çıktığı defile ilgi ile izlendi…

Başkent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü her sene gençlik haftası nedeniyle düzenlediği, defilenin bu yıl ki ayağı Panora  AVM’de  gerçekleştirildi.

Başkent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümünün kıyafetlerini hazırladıkları defilenin finalinde AVM müdürü tarafından öğretim üyesi Dr. Pınar Türkdemir’e çiçek takdim edildi.

Defilenin finalinde giydikleri özel tasarımları ile göz kamaştıran modeller podyumda seyircilere selam verdiler.

Başkent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Pınar Türkdemir, Emeği geçen herkese teşekkür ederim, çok güzel bir defile oldu diyerek yaptığı açıklamada;

“Başkent Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü her sene gençlik haftası nedeniyle kamusal alanlarda düzenlediği etkinliklere, defileleriyle katkıda bulunmaya devam ediyor. Çünkü bunu oldukça önemsiyoruz. Atatürk’ün gençlere hediye ettiği bu bayramda, Gazi Mustafa Kemal’in modaya ne kadar önem veren bir lider olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada Türk ordusunun kıyafetlerini, tasarlatan bir liderden bahsediyoruz. Bu nedenle Atatürk’ün izinde ve gençlik haftasında, gençlerimizin moda tasarım alanındaki başarılarını göstermekten de ayrıca gurur duyduk” dedi.

Gençlik haftasında, anlamlı bir günde Başkent Üniversitesi ve Joker ajansın gerçekleştiği defilede AVM’ye alışverişe gelenler ve katılımcılar defilede boy gösteren mankenlere sevgi gösterisinde bulundular.

İlgili Haberler