SON DAKİKA

Teknoloji

WİFİ Şifre Değiştirme 2023: Modem WİFİ Şifresi Nasıl Değiştirilir?

WİFİ şifresi ve modem şifresi aynı şeylerdir. Kablosuz internet bağlantısına imkan sağlayan WİFİ şifresi güvenlik açısından önemlidir. İnternet bağlantısını sağlan modeme giriş yapmak için WİFİ şifresini ihtiyaç duyulur. Yeni alınan modemle birlikte bu şifreler kişiye özel verilmektedir.

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet bağlantısını daha güvenli hale getirmek isteyenler için şifre değiştirme imkanı bulunur. Bunun öncelikle modem arayüzüne girmek şarttır. Bunun yanı şıra kullanıcı adı ve şifre bilgisi mutlaka olmalıdır. Eğer söz konusu bilgiler bilinmiyorsa müşterisi olduğunuz internet sağlayıcısından bilgileri almanız gerekmektedir.

WİFİ Şifre Değiştirme 2023

Kablosuz ağ bağlantısının şifreli olması güvenlik açısından önemlidir. Başka kişilerin bağlanmasını engeller. Güçlü bir WİFİ şifresi olası kırma işlemine karşı güvenlilik sağlar. Modem şifreniz ne kadar güçlü olursa ağ bağlantısı o kadar güçlü olur. Bu yüzden modem şifresi belirlerken rakam, sayı, harf ve sembollerle desteklenmelidir.

Wifi bağlantınızın açık olduğundan emin olunHerhangi bir cihazdan web tarayıcısını açınİnternet tarayıcısının adres alanına  “192.168.1.1”  yazınSayfa açılmazsa “192.168.1.2”, “192.168.2.1” veya “192.168.2.2” olarak deneyinKarşınıza çıkan sayfada modem ara yüzüne girmek için kullanıcı adı ve şifre istenirKablosuz ağı bağlantınızın adını ve şifresini bilmiyorsanız internet sağlayıcısından öğreninGiriş yaptıktan sonra menüden “Kablosuz Ağ Ayarları” seçeneğine tıklayınBuradan “Ağ Şifreleme” bölümüne gidinAğ Şifreleme bölümünden wifi adını ve şifresini değiştirebilirsiniz.

 

İlgili Haberler