SON DAKİKA

Teknoloji

Konum Nasıl Atılır? WhatsApp ve Messenger’dan Konum Gönderme

Dünya genelinden en çok kullanılan uygulamaların başında gelen WhatsApp ve Messenger gibi uygulamalar sesli, görüntülü anlık mesajlaşmanın yanında konum atma özelliği ile de kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Konum atma veya paylaşma işlemi ile akıllı telefonlar üzerinden gidilecek adres karşı tarafa kolayca iletilebiliyor.

WhatsApp’tan Konum Nasıl Atılır?

Öncelikle WhatsApp veya Messenger üzerinden konumunuz paylaşabilmek için konum ayarlarınızın açık olması gerekmektedir. Aksi taktirde konum paylaşma işlemi başarılı olmaz.

 

Android Telefonlardan WhatsApp Konum Paylaşma

WhatsApp’a girin.Konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın.Sağ üst köşede yer alan Ataş simgesine basınKarşınıza gelen ekrandan konum butonuna basınBu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

iPhone Telefonlardan WhatsApp Konum Paylaşma

WhatsApp’ı açın.Konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın.Sol alt köşede yer alan ‘+’ simgesine tıklayınKarşınıza gelen ekranda konum sekmesine basın.Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

Messenger’dan Konum Nasıl Atılır?

Facebook mesajlaşma uygulaması Messenger üzerinden anlık mesajlaşma, sesli veya görüntülü sohbet özelliklerinin yanı sıra konut atma özelliği ile de kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

 

Android Telefonlardan Messenger Konum Paylaşma

Messenger’a girin.Konum atmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına girin.Metin kutusunun yanında yer alan dört nokta simgesine tıklayın.Karşınıza gelen ekranda konum simgesine basın.Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

iPhone Telefonlardan Messenger Konum Paylaşma

Messenger’a girin.Konum atmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasına girin.Metin kutusunun sol tarafında yer alan (+) işaretine tıklayın.Karşınıza gelen ekranda konum simgesine basın.Bu işlemden sonra konumunuz paylaşılmış olacaktır.

İlgili Haberler