Güzellik

Gözaltı torbaları neden olur, nasıl tedavi edilir?

Her sabah aynaya baktığınızda gözaltı torbalarınız görünümleri ile çileden çıkarıcı olabilir. Bu nedenle onlardan bir an önce kurtulmanın çözüm yollarını arayabilirsiniz. Genellikle ciddi bir sağlık sorununun belirtisi olmasalar da kötü beslenme, düzensiz uyku, hormonal değişimler, aşırı ağlama, yaşlanma ve genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkabilirler. Eğer gözaltı torbalarınız zaman zaman oluyor ve geçiyorsa bitkisel yöntemleri uygulayarak şişkinliğini giderebilirsiniz. Ancak sürekliliği olan kalıcı gözaltı torbalarına sahipseniz tıbbı ve kozmetik tedavi yöntemleri uygulamak daha iyi sonuçlar verebilir.

NEDEN OLUR?

GÖZALTI TORBALARI NASIL GEÇER?

Gözaltı torbalarının tedavisinde başarı sağlamak için hangi aşamada olduğu büyük önem taşır. Bitkisel tedavi yöntemleri hafif ve orta aşamadaki torbalar için etkilidir. Ciddi boyutlara ulaşan torbaları gidermek için ise yukarıda da bahsettiğimiz gibi cerrahi tedavi yöntemleri ilk tercih olmalıdır. işte gözaltı torbalarına uygulanabilecek doğal yöntemler ve yapılabilecek cerrahi tedavi seçenekleri…

GÖZALTI TORBALARINI EVDE GİDERMENİN DOĞAL YOLLARI

SOĞUK KOMPRES

Sabah ve akşam 10 dakika boyunca göz çevresine kompres uygulayın. Soğuk kompres şişliği alır, koyu halkaların giderilmesine ve cildin daha gergin olmasına yardımcı olur.

GÜL SUYU

Gül suyu yalnızca harika kokmakla kalmaz, ciltte büyük ölçüde olumlu etkilere sahiptir. Sıkılaştırıcı özelliğe sahip olduğundan ciltteki gözeneklerin küçülmesine yardımcı tonik olarak kullanılabilir. Makyaj pamuğunu gül suyuna batırın ve ardından ıslanan makyaj pedlerini gözlerinizin üzerine kapatın. Günde iki defa yaklaşık 15 dakika bekletin.

SOĞUK ÇAY POŞETLERİ

Yeşil çay gibi birçok çay, göz çevresindeki kılcal damarları yatıştırmaya yardımcı anti-enflamatuar özeliklere sahip olan antioksidanlar içerir. Soğuk çay poşetlerini kompres yapmak için çay poşetinizi temiz suya batırın ve buzdolabında 30 dakika bekletin. Ardından gözlerinize yerleştirin 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

GÖZALTI TORBALARINI GİDERMEK İÇİN AMELİYAT SEÇENEĞİ

Göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti) gözaltı torbalarını gidermek için cerrahi bir operasyondur. Bu tedavi yöntemi ile gözaltındaki hasarlı kısımlar kesilerek torbalar, sarkma ve yağ birikintilerinin giderilmesi sağlanır. Ayrıca bu yöntem ile üst göz kapağı sarkması ve alt göz kapaklarındaki fazlalıklar alınarak birçok göz çevresi problemi ortadan kaldırılabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme uygulamasını kapatınız. Aksi halde sitemizi görüntüleyemeyeceksiniz.