Moda

George Floyd için yapılan protesto gösterilerinde lüks markalar yağmalandı

Göz altındayken, polis memuru Derek Chauvin tarafından öldürülen Afro Amerikalı George Floyd’un ölümü sonrası, ırkçılığa yönelik şiddetli protestolar artmaya başladı. New York, Chicago, Minneapolis, Los Angeles, Baltimore gibi şehirlerde protestolara şiddet de eşlik etti. Şiddetin önüne geçebilmek için birden fazla eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi, Ulusal Muhafızlar göreve çağırıldı ama durum daha da kötüleşdi.

View this post on Instagram

Minutes ago on Rodeo Drive, Beverly Hills, California. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Photos: @jennihoffner • #blm #blacklivesmatter #georgefloyd #justiceforgeorgefloyd #graffiti #protest #rodeodrive #beverlyhills #california #gucci #laperla #mcm #alexandermcqueen #hermes #chanel #fendi #luxury

A post shared by Diet Prada ™ (@diet_prada) on May 30, 2020 at 4:45pm PDT

Şiddetten dünyaca ünlü lüks segment markalar da nasibini aldı. Louis Vuitton, Chanel, Fendi, Hermes, Nike, Alexander McQueen ve Gucci gibi dünyaca ünlü markalar yağmalandı ve tahrip edildi. Tüm mağazaların camlarına, duvarlarına ve kapılarına ise sloganlar yazıldı. Markalar zarar görünce de, dış basında yer alan bir habere göre, devlet zararları karşılayacağını açıkladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme uygulamasını kapatınız. Aksi halde sitemizi görüntüleyemeyeceksiniz.