Seyehat

Bodrum’a yerli turist gelmeye başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni normalleşme sürecini açıklamasıyla Bodrum’da hummalı bir çalışma başladı. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile kalkan seyahat yasağı, turizmin yerli turiste açılmasıyla birlikte ilk önce evleri bulunan tatilciler Bodrum’a akın etmeye başladı. Ardından oteller corona virüsü (Covid-19) salgınına karşı aldıkları önlemlerin ardından otellerde kapılarını yerli turiste açmaya başladı. Pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması alınan, sıkı önlemlerle evde kalan vatandaşlar yaklaşık 2 ayın sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjde ile rahat bir nefes aldı. Pandemi sürecinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı tedbirlere uyan vatandaşlar süreci atlattıktan sonra soluğu Ege’de aldı. Corona virüsü nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan vatandaşlar Bodrum’daki otellere gelerek tatilin tadını doyasıya çıkarmaya başladı.
SOSYAL MESAFELİ TATİL KEYFİ

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde tatil yapan yerli turist, corona virüse karşı tedbiri de elden bırakmıyor. Oteller; odalara, restoranlara günlük dezenfekte uygularken, otel girişlerindeki el dezenfekte losyonları, kolonyalar otel çalışanları tarafından karşılanıyor. Maske ile tatil yapan yerli turist, denize ve havuza girerken, restoranda yemek yerken sosyal mesafeye dikkat ediyor. Sosyal mesafeye uymayan vatandaşlar ise otellerin görevlendirdiği personeller tarafından uyarılıyor. Bu durumdan şikayet etmeyen yerli turist ise hiç değilse tatil yapabildiklerini, tedbirlerin güzel olduğunu söyledi.
Corona virüsü salgınından bunalıp Bodrum’a tatile geldiklerini söyleyen yerli turistler, “Corona virüsten çok bunaldık. 3 aydır İstanbul’da pandemi önlemlerinden bunaldık. 1 Haziran’da seyahat yasağı da kalkınca hadi Bodrum’a gidelim dedik. Araştırmalarımız sonucunda oteli de uygun bulunca geldik Bodrum’a pandemiden kaçtık. Kafa dinlemeye geldik” ifadelerini kullandı.

Royal Arena Otel Genel Müdürü Kıvanç Erünlü ise oteldeki tüm corona virüsü önlemlerini aldıklarını belirterek, “Misafirlerimi 1 Haziran’dan itibaren otelimize kabul etmeye başladık. Bakanlıklarımızın belirlediği genelgelere göre hazırlıklarımız yaptık. Kapılarımızı açtık misafirlerimizi artık konaklatmaya başladık otelimizde. Otel girişinden itibaren misafirlerimize sosyal mesafeyi hatırlatacak etiketlerimiz var. Direk karşılamada kapı girişinde bir arkadaşımız gelen misafirlerimizi karşılıyor. Misafirlerimizin ateşleri ölçülüyor. Maske ve eldiven isteyen misafirlerimize hediye ediliyor. Dokunmadan dezenfekte makinelerimizle eller dezenfekte ediliyor. Misafirlerimizin ateşi ölçümü her giriş çıkışlarında kayıt yapılıyor. Otele tatile gediğinde ilk ateş ölçümü sırasından ateşi yüksek çıkarsa dışarıda 15 dakika bekletilip tekrar ateşi ölçülüyor. Ateşi tekrar yüksek çıkarsa sağlık kuruluşuna haber veriliyor” dedi.
6 aylık bebekleriyle Aksaray’dan Bodrum’a gelen Güneş ailesi ise, pandemi döneminde çok bunaldıklarını ve hiç değilse 1 haftalık bir tatil yaparak rahat bir nefes almak istediklerini belirtti.

Birçok lüks otelin ise 5 Haziran’dan itibaren açılacağı, rezervasyonların ise az olduğu öğrenildi. Gelen turistleri güzel ağırlamak için tüm otellerin hijyen konusunda önlemlerini iki katı arttırdığı öğrenildi. İHA

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme uygulamasını kapatınız. Aksi halde sitemizi görüntüleyemeyeceksiniz.