Yaşam

Başkan Büyükerşen, milli voleybolcu Meryem Boz’un heykelini yapacak

Olimpiyat Oyunları Kıta Elemeleri’nin en değerli oyuncusu seçilen Milli Voleybolcu Meryem Boz, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile bir araya geldi. Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ndeki Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni ziyaret eden Boz, müzeye hayran kaldığını ifade ederek özellikle Atatürk heykellerinin çok başarılı olduğunu ifade etti.

MASKI ALINDI

Başkan Büyükerşen ile bir araya gelen Boz’un Balmumu Müzesi’nde heykelinin yapılması için maskı alındı. Meryem Boz’un Eskişehir’in ve Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu belirten Başkan Büyükerşen, kendisinin maskının alındığını ve en kısa sürede kendisinin heykelinin de müzedeki yerini alacağını ifade etti. 2020 Olimpiyat Oyunları’nda A Milli Kadın Voleybol takımından büyük zaferler beklediklerini belirten Başkan Büyükerşen, bu zafere Meryem Boz’un da büyük katkısı olacağına inandığını ifade etti.

Fotoğraf: SÖZCÜ

Müzeye hayran kaldığını ifade eden Meryem Boz ise kendi heykelinin de müzede yer alacak olmasından dolayı büyük gurur duyduğunu ifade etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleme uygulamasını kapatınız. Aksi halde sitemizi görüntüleyemeyeceksiniz.